Wernisaż wystawy odbędzie się 24.06 o godzinie 18:00. Zapraszamy!

 

„Planety w mojej głowie II” to druga odsłona wspólnej wystawy dwóch artystek: Basi Bańdy i Aleksandry Kubiak w galerii Arttrakt. Po 8 latach wracamy do idei wystawy, która początkowo była projektem koleżeńskim, a zyskała niezwykle ciekawy kształt i spójność, co przy różnicach w używanym języku artystycznej wypowiedzi oraz medium, którego używają artystki (Ola fotografuje, kręci filmy, robi obiekty, Basia maluje), nie było takie oczywiste. Ale może tak działa właśnie tytułowy mikrokosmos - ponownie sięgamy bowiem do pierwotnie użytego tytułu wystawy: „Planety w mojej głowie”, który poza tym , że brzmi dobrze (jak twierdzą artystki) to tłumaczy pewien porządek: mimo różnic udaje się znaleźć obszar wspólny. Tematyka, do której obie sięgają jest oparta na własnych emocjach, przeżyciach, wątkach autobiograficznych. Łączy je też wzajemne uznanie dla swojej twórczości. Osiem lat to dużo i mało - z perspektywy kosmicznej pewnie niewiele, a w kontekście sztuki, własnej twórczości, samorozwoju i relacji z drugą osobą? Może ten czas nie ma w gruncie rzeczy aż takiego znaczenia, a liczy się interesujące wyzwanie i niespodzianka, idea zrobienia czegoś wspólnie, gdyż jak wiadomo - w sztuce warto samemu się zaskakiwać.

 

Ida Smakosz-Hankiewicz

Autor

Linki

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

Galeria ARTTRAKT

mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Ofiar Oświęcimskich i Placu Solnego we Wrocławiu, w odbudowanej po wojnie części renesansowej kamienicy, należącej niegdyś do wrocławskiego patrycjusza Heinricha von Rybisha, notabene kolekcjonera dzieł sztuki.

Po wojnie, w mieszkaniu na pierwszym piętrze kamienicy mieszkał i pracował Eugeniusz Geppert- artysta malarz, założyciel i pierwszy rektor wrocławskiej PWSSP wraz z żoną Hanną Krzetucką- malarką, inicjatorką ogólnopolskiego Konkursu im. Eugeniusza Gepperta.

Adres:
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław
kom. 502581905
galeria@arttrakt.pl
Godziny otwarcia:
wtorek-piątek 12:00 - 18:00
sobota-11:00-15:00