Artystki i artyści biorące/cy udział w wystawie: Maksym Kisilov, Tadeusz Dominik, Mariusz Dydo, Ewa Goral, Ryszard Grzyb, Izabela Kita, Andrzej Lachowicz, Józef Hałas, Tomasz Wawryczuk, Joanna Mlącka, Małgorzata Kosiec, Tomasz Koclęga, Kasia Mądalska, Eugeniusz Minciel, Artur Przebindowski, Edward Dwurnik, Jacek Sroka, Ryszard Górecki, Lech Twardowski, Urszula Wilk.
 
Wystawa "Przełam się sztuką" jak co roku jest zbiorową prezentacją prac artystów współpracujących z galerią Arttrakt. Tradycyjnie artyści proszeni są o przygotowanie prac, w których główną rolę odgrywa medium -papier, lub małych form malarskich. Papier, choć wydawałoby się medium nietrwałe i ulotne daje szeroki wachlarz możliwości i różnorodności, będąc podłożem dla najrozmaitszych technik : grafiki, fotografii, rysunku, akwareli czy kolażu. Mały format jest natomiast ciekawym wyzwaniem artystycznym. Często pomijany jako mało reprezentatywny, ma jednak w sobie coś ujmującego, intymnego, kameralnego. Zabieg miniaturyzacji często przybliża pracę malarską do formy obiektu.
Rzeźby prezentowane na wystawie to również przykład realizacji w formie edycji.  W przypadku ceramiki, czy szkła również przykład medium pozornie nietrwałego, które jednak poprzez dopuszczenie pewnej kontrolowanej powtarzalności (rzeźby mają również swoje edycje i istnieje możliwość wielokrotnego odlewu z formy), i równocześnie możliwości wykończenia w różny sposób tej samej formy staje się realizacją unikatową i oryginalną.

Prace na papierze, lub małe formy malarskie i rzeźbiarskie, niezobowiązujące w swojej formie są nie tylko wartością materialną, ale również czymś co budzi emocje, wrażliwość, fascynuje lub intryguje. To sprawia że obcujemy nie tylko z pięknym przedmiotem ale konkretną ideą, koncepcją, indywidualnością. Chcemy pokazać że stając się aktywnym odbiorcą sztuki-kolekcjonerem możemy podarować sobie lub swoim bliskim nową jakość nie tylko estetyczną ale także intelektualną i emocjonalną. Inwestycja w sztukę jest zawsze dobrą inwestycją!
 
 

 

WYSTAWIE TOWARZYSZYĆ BĘDZIE AUKCJA INTERNETOWA "PRZEŁAM SIĘ SZTUKĄ ", dostępna do 12 grudnia do godz. 20.00 pod tym linkiem :
 
 
 
Sprawdź jakie obrazy i rzeźby przygotowali w tym roku artyści współpracujący z galerią Arttrakt!
Sztuka na prezent!
Sztuka inwestowania w sztukę.
 

Autor

wystawa zbiorowa

Linki

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

2020-12-01

2021-01-31

Galeria ARTTRAKT

mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Ofiar Oświęcimskich i Placu Solnego we Wrocławiu, w odbudowanej po wojnie części renesansowej kamienicy, należącej niegdyś do wrocławskiego patrycjusza Heinricha von Rybisha, notabene kolekcjonera dzieł sztuki.

Po wojnie, w mieszkaniu na pierwszym piętrze kamienicy mieszkał i pracował Eugeniusz Geppert- artysta malarz, założyciel i pierwszy rektor wrocławskiej PWSSP wraz z żoną Hanną Krzetucką- malarką, inicjatorką ogólnopolskiego Konkursu im. Eugeniusza Gepperta.

Adres:
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław
kom. 502581905
galeria@arttrakt.pl
Godziny otwarcia:
wtorek-piątek 12:00 - 18:00
sobota-11:00-15:00